KÕIK, MIDA TEADA KAPERAVI KOHTA
Mis on ortodontilised kaped ja milleks need on ette nähtud?
Kaperavi koosneb seeriast ortodontilisest nähtamatutest kapedest. Ravi eesmärk on lahendada hambumusprobleeme ning parandada naeratuse esteetikat. Kapesid tuleb hammaste järgmisse asendisse liikumiseks vahetada ise iga 7 päeva tagant.
Mis vahe on ClearX kapedel ja traditsioonilistel kapedel?
ClearX on maailma kõige keskkonnateadlikum kapesüsteem. Tänu NASA tehnoloogiale ja innovatsioonile materjaliteaduses, vajab ClearX vähem kapede komplekte, sest iga kujumuutev kape asendab mitut tavalist kapet, vähendades oluliselt plastjäätmeid.
Kas ClearX kapede kandmine põhjustab valu?
Üldsegi mitte! Iga kape on käsitsi viimistletud, et vältida igemete ärritamist või ebamugavustunnet. Ravi alguses võid tunda kerget ebamugavustunnet, kuna kape on aktiivne ja liigutab hambaid.
Kuidas oma alainereid aktiveerida?
ClearX alainerite aktiveerimiseks tuleb alainerid avatud pool üleval asetada boosterisse, valada peale keev vesi ning sulgeda kaas. 10 minuti pärast tuleb alainerid ettevaatlikult välja võtta ning lasta neil kuivada ja jahtuda. Üksikasjalikud juhised on saadaval video- ja PDF-juhendis meie boosteri toote alalehel.
Kellele on ClearX kaperavi mõeldud?
ClearX kaped on mõeldud neile, kellele teeb muret hammaste liigne kulumine, naeratuse esteetika või kellel on tarvis hilisemat implantatsiooni või proteetikat. ClearX kaperavi on sobilik täiskasvanutele ning ka lastele, kui kõik jäävhambad on lõikunud (ca 14-aastaselt).
Mis materjalist on ClearX kaped tehtud?
ClearX kaped on valmistatud nuti- polümeeridest, mis reageerivad kuumaga aktiveerimisele. Tootmisprotsessi käigus programmeeritakse kaped võtma mitu erinevat kuju.
Kas ma saan ravi alustada ka siis, kui mul on puudu üks või mitu hammast?
Muidugi! ClearX ravi saate teha hammaste puudumise korral või ettevalmistusena võimalikuks implantatsiooniks.
Kui tihti peavad patsiendid oma kapesid aktiveerima?
Igat alainerit tuleb kanda nädal aega, aktiveerida keeva veega ja seejärel kanda veel nädal.
Kes on minu raviplaani taga?
Kõik raviplaanid sünnivad koostöös Eesti ortodont dr Helen Pruuliga. Ortodont hindab Sinu ravijuhtumi sobivust kaperaviks, koostab ravikirjelduse ning kinnitab raviplaani. Ravi viib ellu sertifitseeritud hambaarst.
Kui tihti pean pärast ravi alustamist oma hambaarsti külastama?
Soovitame pöörduda oma arsti poole üks või kaks korda kuus. Teie hambaarst määrab teie kohtumised siiski vastavalt teie ravijuhtumi vajadustele.
Kasutan traditsioonilisi ortodontilisi breketeid; kas ma saan ClearX’ile üle minna?
Jah, breketravilt on võimalik kaperavile üle tulla. Teie ortodont/hambaarst hindab teie konkreetset olukorda.
Kus toodetakse ClearX kaped?
ClearX kapede tootmine ja tootearendus asub Saksamaal, Düsseldorfis.
Proudly made in Germany.
Kuidas ClearX kaped töötavad?
ClearX nähtamatute kapede seeria on valmistatud individuaalselt igale patsiendile vastavalt tema raviplaanile. Kape kandmisel avaldab kape hammastele jõudu, nihutades neid järk-järgult vastavalt kape kujule. Nädalaste intervallidega peab patsient asendama kape järgmisega, kuni soovitud tulemus on saavutatud.
Kui kaua võib ClearX ravi kesta ja kui palju see maksab?
ClearX ravi kestus ulatub mõnest kuust kõige lihtsamate ravijuhtude puhul kuni üle pooleteise aastani keerulisemate juhtumite puhul. Ravi pikkusest sõltub ka ravi maksumus, mis võib jääda vahemikku 1500 eurot kuni 4000 eurot. Teie hambaarst annab teile nõu ravi kestuse ja maksumuse osas.
Mis vahe on ClearX kapedel ja traditsioonilistel breketitel?
ClearX on eemaldatav ja läbipaistev ning maksimaalse mugavuse tagamiseks täpselt viimistletud. Patsient saab võtta söömiseks, joomiseks ja hammaste pesuks kaped suust. Kapesid on lihtne puhastada.
Kas ma pean kandma säilituskapet pärast ravi lõpetamist?
Jah, ravi lõpus on tarvilik kanda säilituskapet ehk reteinerit, et tulemus stabiliseerida ja vältida ortodontilise probleemi kordumist (hammaste tagasivajumist). Reteineri kandmine on vajalik kõikide ortodontiliste ravimeetodite puhul, ka breketite puhul.